Zlatí chrti 2012 - greyhoundi Dior, Gucci, Dolce

Czech Golden Greyhounds Racing Winners

Czech Golden Greyhounds Racing Winners

Praha 8. dubna (PROTEXT)

Chrtí Oscary - sošky Zlatých chrtů - za vítězství v hodnocených závodních kategoriích si z Golden Greyhound Awards 2012 odnesli tito závodníci:

Závodní greyhound - Big Daddy Gucci (AU) s celkovým součtem 56 bodů dosáhl v uplynulém roce v závodní kategorii "sprint - pes“ na zisk titulu Zlatý chrt - Vítěz. Modrý greyhound australského původu, který přiletěl ze Sydney do Prahy zhruba v jeho půl roce se čtyřmi dalšími sourozenci. Mladičký Gucci je nadějným talentem pro sprintérskou kategorii chrtích závodů. Big Daddy Gucci váží 33 kg a potvrzuje, že je skutečně "Big“, nejen dle svého jména či jména svého otce Big Daddy Cool, australské dostihové legendy a Top plemeníka celého světa či své australské matky jménem Queen Smig. Gucci dosáhl před dvěma měsíci věku dvou let.

Závodní greyhound - Cool Dolce (AU) s celkovým součtem 11 bodů dosáhl v uplynulém roce v závodní kategorii "classic - pes“ na zisk titulu Zlatý chrt - Vítěz. Kromě toho Dolce je i držitelem traťového rekordu nové chrtí dostihové dráhy v Praze v mužské kategorii, a to s časem 16,8 sec na 279 m sprint. Bílý greyhound australského původu s černými plotnami, který přiletěl ze Sydney do Prahy zhruba v jeho půl roce se svými čtyřmi dalšími sourozenci. Cool Dolce váží 32,5 kg, je věrnou kopií svého slavného australského otce Big Daddy Cool, jeho matkou je australská fena Queen Smig. Dolce dosáhl před dvěma měsíci věku dvou let.

Závodní greyhound - NewMac DIOR (IE) s celkovým součtem 42 bodů získaných za své umístění v uplynulém roce v závodní kategorii "sprint - fena“ opět dosáhla na zisk titulu Zlatý chrt Vítěz a jelikož Dior své prvenství v dostizích v dané kategorii obhájila již potřetí, dosáhla na nejvyšší titul šampionátu, na titul Zlatý chrt - Velmistr a zapsala se tak zlatým písmem do síně slávy velmistrů.

Drobná černá fenka s bílými znaky, s váhou 22 kg, po své mamince jména Dior, domáckým jménem „Diorka“, se narodila v Irsku a do Česka přijela zhruba ve svých šesti měsících. Matkou Diorky je Droopys Dior, jedna z nejznámějších irských závodnic, otcem Diorky je Droopys Scolari, jeden z Top plemeníků irské plemenné knihy. Dior je ve věku čtyř let.

Dior je nejrychlejším sprintérem České republiky v celé historii českého chrtího dostihového sportu. Dior je absolutní držitelkou traťového rekordu pískové chrtí dostihové dráhy Praskačka ve sprintu na 300 m s časem 17,095 sec. Drobná "Diorka“ svou obdivuhodnou rychlou běžeckou frekvencí pokořila ve sprintu stávající traťový rekord dráhy starý pět let!

Proto nepřekvapí, že Dior drží také traťový rekord nové pískové chrtí dostihové dráhy v Praze ve sprintu na 279 m s časem 16,475 sec.

Dior dosáhla na těžce dosažitelný titul Zlatý chrt - Velmistr, který ukazuje na dlouhodobě stabilní výkon závodníka. Dior se podařilo zvítězit v dostihových sezónách 2010, 2011 a 2012.

Dior skvěle využívá v závodech svých daných předností - schopnosti neobyčejně rychlého rytmu při "sbalování a rozbalování“ svého těla v běhu, také své drobné atletické postavy umožňující vyběhnout ze startovacích boxů o pár desetin sekundy dříve nežli její vyšší spoluzávodníci, i jejího vrozeného stíhacího instinktu včetně schopnosti se při startu plně soustředit. Dior dokáže před startem upřeně sledovat a využít důležité okamžiky - spuštění startu, projetí "zajíce“ a počátek zvedání startovací mříže, takže ve startovacím boxu nedočkavě netluče tlapkami o mříž, zbytečně se nevydává ze svých sil a ty použije až v závodu na dostihové dráze.

Čiperná chrtí závodnice Dior proměnila svůj nižší vzrůst ve výhodu, geneticky podmíněné činitele, které se týkají podpůrného systému, t.j.: kostry, svalstva, vazů a šlach, vytvářejí skvělé biomechanické podmínky pro dostihový sport greyhoundů.

Více o nejrychlejších chrtech greyhoundech České republiky 2012 - viz odkaz:

http://www.cgdf.cz/cs/nejryc...

Vítězné chrty může veřejnost vidět na novém sportovišti v Praze 5 Motole, kde kromě chrtích dostihů budou závodit také bruslaři, cyklisté a piloti elektrických motokár. Více o multifunkčním sportovním stadionu Greyhound Park Motol v Praze, jehož součástí je i chrtí písková dostihová dráha: http://www.cgdf.cz/cs/multif...

Za Českou greyhound dostihovou federaci

Michal Kašpar

http://www.cgdf.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese http://multimedia.ctk.cz/cs/... a na webu Protextu http://www.protext.czUpozornění!
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.